Consultant


Twoje konto

artykuły

Perfumex.pl
moda :: uroda :: zdrowie
Kobieca strona internetu

Kosmetyki - Ogólnie o kosmetykach ...

Kosmetyki w najszerszym znaczeniu tego słowa to grupa specyfików medycznych służących do oczyszczania, pielęgnacji, upiększania i ochrony ciała ludzkiego. Kosmetykiem jest na przykład: mydło. Sucha definicja nigdy nie odda tego czym tak naprawdę są kosmetyki. Dla kobiety oczywiście. Bo dla każdego mężczyzny powyższa definicja sprawuje się całkiem nieźle. A ogromna ilość dostępnych na rynku specyfików nie wywołuję euforii tylko znudzone i lekkie Rozbawienie. Bo w końcu co za różnica czy mydło w płynie jest różowe i ma zapach róż czy fioletowe i kojarzy się z fiołkami. I jedno i drugie ma za zadanie po prostu umyć ciało... Tymczasem dla każdej kobiety wybór odpowiedniej gammy kosmetyków to sprawa o olbrzymim znaczeniu. W każdej łazience powinno być mydło. To zdanie wygłosił mężczyzna kobieta powiedziałaby: "To niedopuszczalne aby w łazience nie było mydła, płynu do kąpieli, szamponu, pasty do zębów, kremów ochronnych, balsamów..." Trzeba zacisnąć zęby i przecierpieć. Gładka, aksamitna skóra to marzenie wielu kobiet aby je osiągnąć Kobieta gotowa jest codziennie używać przynajmniej dziesięciu różnych preparatów udrażniających skórę. Czy to jest tego warte? Cóż z mojego prymitywnego punktu widzenia niezbyt, jednak ja się przecież na niczym nie znam... Kosmetyki, których częścią są perfumy zaliczane są przez kobiety, do rzeczy ważnych i istotnych. Praca nad własnym ciałem sprawia że wiele kobiet czuję się pewniej. Kosmetyki dają kobietom satysfakcję trudną do opisanie mnie zwykłemu szaraczkowi. Kosmetyki narodziły się wraz z człowiekiem. Towarzyszyły mu od zawsze. O ile w przypadku starożytnego rzymianina, Egipcjana czy greka(a właściwie starożytnej rzymianki, Egipcjanki czy greczynki) wystarczały wonne kwiaty, Obecnie powstaje wiele nowych kosmetyków wyspecjalizowanych w zwalczaniu konkretnych objawów. Czy używanie kosmetyków jest konieczne? W pewnym ograniczonym stopniu tak. Każdy z nas przecież musi używać mydła, lub pasty do zębów. Jednak używanie wyscepcjalizowanych kosmitów do Np.: do walki z zmarszczkami to według mnie znaczna przesada.

Podstawowe kosmetyki

Kosmetyki dla kobiet to temat niezwykle rozległy, ilość specyfików jest naprawdę oszałamiająca, nie jestem pewien czy kiedykolwiek udałoby mi się opisać wszystkie ich gatunki. W poniższym artykule spróbuję scharakteryzować niektóre z obowiązkowych rodzajów kosmetyków z obiektywnego punktu spojrzenia mężczyzny. Obiecuję że nie będzie kryptoreklamy.(poza Szarym mydłem). Pierwszym opisywanym przeze mnie kosmetykiem jest mydło. To najbardziej podstawowy element każdej łazienki.

przeczytaj cały artykuł.

tutaj

Magia kosmetyków

W poprzednim artykule skupiłem się na podstawowych kosmetykach obowiązkowych w każdej łazience. W tym artykule postaram się poszerzyć trochę opisywaną ilość kosmetyków. Jak wszystkie artykuły także ten będzie pisany z mojej własnej perspektywy. Zero tolerancji i wczuwania się w innych. To co pisze, to moje pismo i moje myśli(a przy okazji tylko ja jestem za nie odpowiedzialny). Pierwszym artykułem który zdarza się widzieć w łazience mężczyznom jest krem do skóry.

przeczytaj cały artykuł.

tutaj

Kosmetyki, a zmiana wyglądu

W tym artykule poświęconym różnorakim kosmetykom chciałbym głównie skupić się na środkach służących do zmiany wyglądu. Ale pióro (a właściwie klawiatura) autora często zmierzą w złą stronę, cóż taka już jest natura niektórych rzeczy... Pierwszym najczęściej stosowanym kosmetykiem jest błyszczyk do ust. Jak donosi Wikipedia, ponad 90% kobiet pomiędzy 19 a 35 rokiem życia korzysta z tego kosmetyku.

przeczytaj cały artykuł.

tutaj

Kosmetyki dla kobiet

Wszystkie kobiety (a i nawet niektórym mężczyznom od czasu do czasu się to zdarzy) wręcz maniakalnie dbają o swoje włosy. Dla wielu kobiet to obiekt dumy, zaś reklamy przedstawiające długowłose piękności o wspaniałych lśniących włosach, pozbawionych grama łupieżu i ewidentnie widocznych ewolucjach photoshopowych budzą jęki zazdrości w gardłach zwolenniczek "doskonałych" włosów. Dlatego wydaje się rzeczą naturalną opisanie kosmetyków dzięki którym można poprawić wrażanie sprawiane przez naszą fryzurę. Pierwszym takim kosmetykiem jest Szampon ale jako że opisywałem go już dogłębnie co najmniej trzy razy, mam dość pisania o Szamponach. Cały opis skrócę więc do prostego.

przeczytaj cały artykuł.

tutaj