Consultant


Twoje konto

artykuły

Perfumex.pl
moda :: uroda :: zdrowie
Kobieca strona internetu

Najgorsze błędy w makijażu

Każda z nas kiedyś chce zacząć się malować, lecz nie posiada jeszcze odpowiednio dużej wiedzy by robić to poprawnie. Oto kilka rad by poradzić sobie z pierwszym makijażem. Pierwszym błędem jest używanie zbyt dużej ilości różu. Uważasz, że rumieńce ożywią twoja karnację lecz trzeb zachować umiar by uzyskać upragniony efekt. Makijaż należy wykonywać przy dobrym świetle, róż nakładaj szerokim pędzlem, jak najbardziej trzeba uważać by rumieńce były symetryczne. Róż jest jednym z kosmetyków pomagających przy modelowaniu kształtu twarzy dlatego też należy przyłożyć się do tej czynności. Kolejnym błędem jest nadużywanie pudrów brązujących, kochamy je gdyż zastępują naturalna opaleniznę. Aby efekt był naprawdę dobry puder należy dobrać odpowiedni jego odcień. Należy pamiętać, że nie ma nic gorszego niż twarz jak maska. Puder brązujący nakładaj miękkim, szerokim pędzlem po zewnętrznej stronie twarzy a uzyskasz efekt promiennej skóry. Następną nie wybaczalną rzeczą jest to, że nakładamy zbyt dużo ciemnego cienia na górną powiekę. Przyciemniając górną powiekę należy uważać gdyż łatwo można sprawić, że oczy będą wyglądały na zmęczone i zapadnięte. Pamiętaj aby ciemny cień nakładać w zewnętrznym kąciku oka, a bliżej wewnętrznego kącika używać jaśniejszego kosmetyku. Lepiej ciemny cień zarezerwować do podkreślenia cienkim pędzelkiem dolnej powieki W ten sposób unikniesz kłopotliwego malowania tej kreski eyelinerem. Jeżeli masz rzadkie lub jasne brwi, które podkreślasz bardzo ciemną kredką popełniasz kolejny błąd. Mocny ślad ołówka na linii brwi zbyt mocno wyostrza rysy nadając twarzy wręcz komiczny wygląd. Najlepiej jest używać kredki o ton ciemniejszej od koloru brwi. Po podkreśleniu brwi należy delikatnie rozetrzeć ślad kredki patyczkiem kosmetycznym, na koniec należy przeczesać brwi szczoteczką. W ten sposób uzyskasz naturalny efekt. Błędem wprost nie wybaczalnym jest używanie ciemnych szminek aby zatuszować zbyt pełne i duże usta. Jest to bardzo ryzykowna decyzja gdyż ciemne szminki eksponują wszelkie niedoskonałości twarzy np. żółte zęby, krzywy zgryz, niesymetryczne usta. Używaj raczej pomadek jaśniejszych lecz matowych.

Kosmetyki, a zmiana wyglądu

W tym artykule poświęconym różnorakim kosmetykom chciałbym głównie skupić się na środkach służących do zmiany wyglądu. Ale pióro (a właściwie klawiatura) autora często zmierzą w złą stronę, cóż taka już jest natura niektórych rzeczy...

przeczytaj cały artykuł.

tutaj

Magia kosmetyków

W poprzednim artykule skupiłem się na podstawowych kosmetykach obowiązkowych w każdej łazience. W tym artykule postaram się poszerzyć trochę opisywaną ilość kosmetyków. Jak wszystkie artykuły także ten będzie pisany z mojej własnej perspektywy. Zero tolerancji i wczuwania się w innych. To co pisze, to moje pismo i moje myśli(a przy okazji tylko ja jestem za nie odpowiedzialny). Pierwszym artykułem który zdarza się widzieć w łazience mężczyznom jest krem do skóry.

przeczytaj cały artykuł.

tutaj

Podstawowe kosmetyki

Kosmetyki dla kobiet to temat niezwykle rozległy, ilość specyfików jest naprawdę oszałamiająca, nie jestem pewien czy kiedykolwiek udałoby mi się opisać wszystkie ich gatunki. W poniższym artykule spróbuję scharakteryzować niektóre z obowiązkowych rodzajów kosmetyków z obiektywnego punktu spojrzenia mężczyzny. Obiecuję że nie będzie kryptoreklamy.

przeczytaj cały artykuł.

tutaj